AB UYUM KOMİSYONU

Ana Sayfa » Haberler » AB UYUM KOMİSYONU

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu üyelerine brifing verdi.

mvadaylari.comAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu üyelerine brifing verdi.

Toplantının açılışında konuşan Bozkır, komisyonun, AB sürecini izlemek ve bu konuda müzakere etmek, AB’deki gelişmeleri takip etmek, AB uyum sürecinde TBMM’ye sunulacak kanunları değerlendirmek ve AB müktesebatına olan uygunluğunu görüşmek gibi çok önemli görevleri olduğunu anımsattı.

Bozkır, “Dolayısıyla AB Bakanlığı ve Bakanı olarak, bu komisyonla sürekli iş birliği içinde olmak, görüş teatisinde bulunmak, bilgi vermek ve sizlerin görüşlerinizden yararlanarak, Parlamento desteğini arkamıza alarak, bu hepimizin, bir anlamda Türkiye’nin medeniyet projesi olan AB sürecini ilerletmeyi doğru buluyoruz” ifadesini kullandı.

Volkan Bozkır, “O açıdan bugünkü ziyaretimde, sizlerle hem AB sürecinin son dönemdeki gelişmelerini paylaşmayı hem de bu çerçevede önümüzdeki dönemde yasama faaliyetleri bakımından sizlerle paylaşacağımız çok önemli yasalarla ilgili de görüşlerinizi almayı arzu ediyorum” diye konuştu.

/meclishaber.gov.tr

Toplam Görüntülenme 322

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz