TBMM BAŞKANI KAHRAMAN’IN YILBAŞI MESAJI

Ana Sayfa » Haberler » TBMM BAŞKANI KAHRAMAN’IN YILBAŞI MESAJI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Noel Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Ülkemiz kültürünün bir parçası olan farklı inanç ve gelenekler arasında yer alan Noel Bayramı’nın insanlığın muhtaç olduğu evrensel barışa, sevgi, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürüne katkıda bulunması temennimizdir” ifadesini kullandı.

MvAdaylari.com

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Ülkemiz kültürünün bir parçası olan farklı inanç ve gelenekler arasında yer alan Noel Bayramı‘nın insanlığın muhtaç olduğu evrensel barışa, sevgi, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürüne katkıda bulunması temennimizdir” ifadesini kullandı.

Kahraman, Noel Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İnsanlığın en büyük hasretinin, çatışma ve gerginliklerden uzak, barış, huzur içinde hayat sürmek olduğunu vurgulayan Kahraman, bunun en önemli şartının “yaratılanı yaratandan ötürü sevmek” olduğunu söylemenin yanlış olmayacağını belirtti.

Kahraman, şunları kaydetti:

“Ne mutlu ki millet olarak, tarih boyunca muhteşem medeniyet ve kültürümüzden aldığımız güçle, farklılıkları toplumsal yaşamın tabii bir tezahürü kabul ederek, sevgi, saygı ve hoşgörü içinde yaşamayı başarmış bulunuyoruz. Bu cümleden olarak, ülkemiz kültürünün bir parçası olan farklı inanç ve gelenekler arasında yer alan Noel Bayramının insanlığın muhtaç olduğu evrensel barışa, sevgi, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürüne katkıda bulunması temennimizdir. Noel Bayramı kutlamalarının barış ve esenlik içinde gerçekleşmesini tüm kalbimle diliyorum.”

/meclishaber.gov.tr

Toplam Görüntülenme 185

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz